Systemy grzewcze oparte na kotłach gazowych

Informacje o wszystkim

Systemy grzewcze oparte na kotłach gazowych

9 sierpnia 2018 Budownictwo 0

Za sprawą propagowania znaczenia OZE oraz efektywnych badań w zakresie audytu energetycznego przedsiębiorcy działający na rynku sieci grzewczych szybko dostosowują się do nowych trendów. Zapotrzebowanie na wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych w dziedzinie ogrzewania powoduje, że na rynku dostępnych jest coraz więcej pomysłów na zrealizowanie projektu wysokowydajnych instalacji grzewczych.

Ekologiczna instalacja grzewcza z kotłem gazowym

kotły gazowe opolskieWprowadzenie na rynek energooszczędnych rozwiązań propagujących wzrost efektywności energetycznej cieszy się coraz większą popularnością. Możliwość uzyskania dodatkowych benefitów, takich jak dofinansowanie w ramach realizacji ekologicznych projektów oraz obniżenie kosztów kredytu sprawiają, że coraz chętniej inwestujemy w rozwiązania takie jak pompy ciepła czy instalacje oparte na działaniu kotłów gazowych lub gazowo- olejowych. Dostępne projekty instalacji uwzględniające wykorzystanie rozwiązań jakimi są kotły gazowe opolskie wyposażone w system spalania wewnątrzkomorowego pozwalają na wykonanie wydajnej instalacji grzewczej z zaawansowanym systemem odzysku ciepła. Dzięki nowoczesnej technologii odzysku ciepła ze spalin mamy szansę uzyskać wzrost efektywności działania kotłów gazowych aż do 109% w przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań, jakimi są np. ogrzewania typu centralnego. Należy zwrócić uwagę na fakt, że klasyczne metody sieci grzewczej mają możliwość wyprodukowania tożsamej ilości ciepła w odniesieniu do zużytego paliwa, natomiast w przypadku kotłów gazowych produkcja ciepła wzrasta o dodatkową 1/10 względem zużytego paliwa.

Na potrzeby zasilania instalacji grzewczej wyposażonej w kocioł gazowy możemy stosować w pełni ekologiczne dla środowiska źródła paliwa, takie jak np. bardzo popularny w ostatnich latach ekogroszek czy innowacyjny biogaz. Tym samym przyczyniamy się do obniżenia temperatury spalin emitowanych do atmosfery o blisko 65% niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań.