Szukanie członków do mojego wrocławskiego zespołu muzycznego

Informacje o wszystkim

Szukanie członków do mojego wrocławskiego zespołu muzycznego

26 lipca 2017 Usługi 0

Nie jest łatwo znaleźć ludzi, którzy będą dobrymi muzykami. Przekonałem się o tym na własnej skórze po tym, jak założyłem własny zespół i chciałem znaleźć do niego członków. Choć płaciłem dobrze i miałem tłum chętnych, nie mogłem znaleźć tego, czego szukałem.

Stawiałem przed swoim wrocławskim zespołem muzycznym spore wymogi

dobre zespoły muzyczne z WrocławiaZacząłem od wystawienia ogłoszenia od internetu. Byłem przekonany, że jest to najlepszy sposób. Okazało się, że faktycznie zasięg tego rodzaju ogłoszeń jest naprawdę ogromny. Nim się obejrzałem, miałem na mailu setki ofert ludzi, którzy przesyłali mi próbki swoich nagrań. Przyznam, że wiele z nich naprawdę mi się spodobało, ale żadne nie na tyle, bym chciał umówić się na rozmowy kwalifikacyjne. Szybko przekonałem się, że będę musiał poświecić na to znacznie więcej czasu, niż początkowo sadziłem. Dobrzy muzycy muszą być elastyczni, musza potrafić zagrać wszystko, czego będzie oczekiwała publika. Z takim nastawieniem szukałem ludzi, i na rozmowach kwalifikacyjnych prosiłem ich, by grali kompletnie różne od siebie numery, nawet takie, do których kompletnie nie byli przygotowani. Wiedziałem, że tylko w ten sposób dobre zespoły muzyczne z Wrocławia osiągają sukcesy. Nie pomyliłem się – choć musiałem przez to poświęcić nieco więcej czasu na poszukiwania, odbiło się to na zespole bardzo pozytywnie. Znalazłem ludzi, którym nie straszne był żadne gatunki muzyczne. Gdy tylko klienci zaczęli nas wynajmować wiedzieliśmy, że warto jest ciągnąć całą tę sprawę. Pieniądze które zarabialiśmy był naprawdę niezłe.

Do dziś prowadzę ten zespół, i muszę przyznać, że naprawdę bardzo mi się to podoba. Wiem, że nie zawsze może być tak kolorowo, ale póki wszystko się układa, chcę z tego skorzystać. W końcu nie mam pojęcia, co czeka mnie w przyszłości – może być bardzo lekko, a może być nieco trudniej.