Szybki montaż monitoringu

Informacje o wszystkim

Szybki montaż monitoringu

22 sierpnia 2017 Technologia 0

Któregoś dnia zauważyliśmy z żoną, że ktoś wieczorami chodzi po naszym podwórku. Widać było rano ślady, poprzestawiane rzeczy. Ginęły nam jakieś drobne przedmioty. Nie było to nic wartościowego, ale sam fakt, że ktoś zjawia się na naszym terenie i do tego w środku nocy wprawiało nas w niepokój. Pilnowaliśmy, żeby złapać tego osobnika na gorącym uczynku, ale się nie udawało.

Zamontowanie monitoringu w kilka minut

montaż monitoringu koszalinZanim zadzwoniliśmy na policję, pomyśleliśmy, że dobrze byłoby zorganizować jakiś monitoring. Policja w razie czego zawsze pyta o dowody. Na szczęście montaż monitoringu koszalin był niedaleko nas, więc mogliśmy w łatwy sposób dotrzeć do punktu, w którym można było wszystko nabyć co potrzebne. Na początku kupiliśmy kilka kamer. Ważne było, żeby kamery były na podczerwień, bo dzienne kamery nic nam nie dadzą. W końcu w dzień nikt obcy u nas nie spacerował. Kupiliśmy kamery w kolorze naszych drzew, aby wtapiały się w otoczenie. Bo jak kiedyś mieliśmy lampę na słupku, to złodziej ją sobie zdjął. Gdy już wszystko było kupione co potrzebne, wraz z małym urządzeniem, które wyświetlało obraz z kamer, poprosiliśmy o montaż. Sami nie wiedzieliśmy co jest do czego i jak to dobrze zrobić, żeby działało. Pracownicy z firmy przyjechali i zajęli się montowaniem. Byli w tym tak sprawni i wprawieni, że nikt z sąsiadów nie zauważył nawet, że coś się u nas dzieje. Stwierdzili, że kupiliśmy tyle kamer, co jak w jakimś dużym sklepie. No ale musieliśmy się dowiedzieć, kto się do nas zakrada.

Dzięki szybkiemu montażowi kamer, jeszcze tego samego wieczora mogliśmy pójść spać spokojnie. Kamera nagrywała wszystko, a my następnego ranka sprawdzaliśmy nagrania. Okazało się, że był to jakiś starszy człowiek z demencją, który nie wiedział dokładnie, co robi w danej chwili.