Tomografia komputerowa w stolicy

Informacje o wszystkim

Tomografia komputerowa w stolicy

28 czerwca 2019 Zdrowie i medycyna 0

Tomografia komputerowa to jedno z badań umożliwiających postawienie diagnozy w przypadku poważnych schorzeń narządów znajdujących się w jamie brzusznej, klatce piersiowej, w gardle, uszach, krtani a nawet oczu. Badanie zalicza się do badań obrazowych, czyli pokazujących obraz interesujących nas narządów.

Tomograf w Warszawie

tomografia warszawaKiedy rozbolała mnie głowa i ból nie przechodził przez kilka tygodni, lekarz skierował mnie na badanie tomografem. Oczywiście, usługa jest podobno powszechnie dostępna, ale w praktyce trzeba na nie czekać kilka miesięcy. Postanowiłem więc skorzystać z przyśpieszonej, prywatnej ścieżki. W przeglądarkę internetową wpisałem hasło, tomografia warszawa. Jak za pomocą magicznego zaklęcia, hasło z wyszukiwarki przeniosło mnie do przychodni, w której miano, za stosowną opłatą, wykonać mi badanie tomografem komputerowym. Badanie dobywa się na czczo i po spożyciu dużej ilości płynów. Kiedy poproszono mnie do gabinetu, moim oczom ukazała mi się wilka maszyna, z łóżkiem i czymś dookoła niego, co przypominało wielkie hula hop. Lekarz wytłumaczył mi, że zostanie mi wykonanych kilka zdjęć rentgenowskich na wielu płaszczyznach i warstwach. Bardzo ważne jest aby podczas badania, pozostawać bez ruchu, w przeciwnym razie, obraz 3d który powstanie z wykonanych zdjęć może wykazywać błędy. Całe badanie nie trwało dużej niż piętnaście minut.

Cóż badanie, nie wykazało nic poważnego. Cieszę się, bo obawiałem się, że moje dolegliwości są spowodowane zanikiem mózgu. Dzięki prywatnemu gabinetowi, miałem możliwość szybkiego skorzystania z zalet tomografii komputerowej. Samo badanie jest dość drogie, ale jeśli człowiek boi się o życie to cena nie gra szczególnie dużej roli. Grunt, że wszystko skończyło się dobrze i bez operacji.