Umilić sobie czas siedzeniem w ogródku

Informacje o wszystkim

Umilić sobie czas siedzeniem w ogródku

6 lutego 2018 Dom i ogród 0

Dosyć niedawno, w moim życiu nastąpiło nieuniknione. Zmiana, która wpłynęła na dalsze funkcjonowanie kilku osób. Ponieważ moja mama nie mogła już funkcjonować sama, postanowiliśmy, że wprowadzi się do nas. Mnie i mężowi w niczym to nie przeszkadzało, ale ona utraciła swój dom i swoją niezależność.

Przydomowy ogród: która firma z Gliwic założy?

zakładanie ogrodów przydomowych w gliwicachZ tego powodu postanowiliśmy umilić jej trochę „pobyt” u nas. Pomyślałam, że moglibyśmy założyć mały przydomowy ogródek. Mama uwielbia patrzeć na rośliny, mówić do nich, zrywać świeże tulipany do wazonu. Oczywiście sama nie była w stanie takiego ogródka założyć, a ja miałam do tego kompletnie dwie lewe ręce, dlatego trzeba było skorzystać z profesjonalnej firmy. Najpierw nasz trawnik – zaprojektować go w kwiecisty dywan, a następnie sprawić, że zaistnieje. W Gliwicach, nie powinno być problemu ze znalezieniem takiej firmy – to mówiąc, włączyłam komputer i zaczęłam od razu szukać. Podejrzewałam, że mamie pomysł z ogrodem się bardzo spodoba, ale chciałam, by była to dla niej niespodzianka. Wiedziałam jakie kwiaty mama lubi, bo przecież miała przez tyle lat swój ogród. Nasz przydomowy, miał być bardzo podobny, choć nie identyczny, bo sytuacja nie była identyczna. Gdy już zorientowałam się dogłębnie w temacie zakładanie ogrodów przydomowych w gliwicach, wykonałam pierwsze telefony, a miesiąc później zatwierdziłam projekt. Oczywiście moja mama zorientowała się, gdy rozpoczęły się pierwsze roboty, ale to był czas, kiedy już mogła się zacząć cieszyć. Radowała mnie jej ekscytacja.

To był jeden z lepszych pomysłów, jakie w życiu przyszły mi do głowy. Z jego efektów korzystam dziś ja i moja najbliższa rodzina. Córka zaskoczyła mnie, spędzając wiele czasu razem z babcią, na „gapieniu” się w niebo. Kiedyś dołączył nawet do nich mój mąż. Fenomen tego małego kawałka świata intryguje mnie codziennie, aż do dziś.