Uniwersalne charakter farb w aerozolu

Informacje o wszystkim

Uniwersalne charakter farb w aerozolu

25 października 2017 Budownictwo 0

 

Nasze sklepy budowlane, są tak dobrze zaopatrzone, że czasem dużo czasu musimy poświecić na poszukiwanie odpowiedniego materiału. Tak samo sytuacja wygląda, w przypadku poszukiwań związanych z doborem odpowiedniej farby. Jakie więc mamy rodzaje i możliwości zakupowe różnych farb?

Rodzaje i przeznaczenie farb w sprayu

spray deco colorRodzai i funkcji farb w sprayu jest bardzo wiele. Wydawać by się mogło, że ich zastosowanie jest raczej ograniczone, ze względu na ich stałą paletę kolorów. Jednak okazuje się, że możliwości doboru koloru, są nie tylko bardzo duże, ale również mogą być identyczne z tymi jakich szukamy. Poniżej opiszę funkcje niektórych farb w sprayu, oraz ich właściwości i zastosowanie. Farby dekoracyjne jak na przykład spray deco color, to idealna propozycja dla artystów i dekoratorów. Ten uniwersalny lakier syntetyczny na bazie rozpuszczalnika, może posłużyć do malowania powierzchni z metalu, szkła, tkanin, kwiatów żywych i sztucznych, oraz niektórych plastików. Może być stosowany zarówno na zewnątrz jak i we wewnątrz, jest bardzo odporny na ścieranie, a przy tym idealnie kryje malowaną powierzchnię. Inna propozycja, to lakier akrylowy na bazie wodorozcieńczalnej, idealny do stosowania bezpośrednio na styropian i plastiki. Może być stosowany hobbystycznie i profesjonalnie, zarówno w domu, ogrodzie, motoryzacji jak i przemyśle. Niektóre podłoża, będą wymagały dodatkowo podkładu, ale i tutaj szeroka oferta środków w sprayu, przychodzi na pomoc. Warto stosować podkłady, ponieważ w znacznym stopniu zwiększą przyczepność powłok na powierzchniach malowanych, zwłaszcza tych o niekorzystnej strukturze. Charakteryzują się kompatybilnością ze wszystkimi systemami lakierniczymi, oraz szybkim czasem schnięcia ok 5 – 6 minut.

Bardzo wysokiej jakości są również farby metalowe. Można nimi malować praktycznie każdy element z metalu, drewna, aluminium, szkła, kamienia, betonu oraz tworzyw sztucznych. Decyzja użycia tego typu farb, na pewno przyczyni się do oszczędności, a przede wszystkim dostarczy nam radości z tworzenia pięknych i trwałych rzeczy.