Uniwersalne zastosowanie matowych cieni do powiek

Informacje o wszystkim

Uniwersalne zastosowanie matowych cieni do powiek

20 grudnia 2018 Zdrowie i medycyna 0

Na rynku mamy dostępnych tak wiele cieni, że w zasadzie już w jednej drogerii możemy zakupić chyba wszystkie najmodniejsze kolory sezonu. Obecnie królują przede wszystkim maty o zgaszonych i cielistych odcieniach głównie ze względu na ich uniwersalność.

Dlaczego warto zakupić paletkę z matowymi cieniami?

cieliste matowe cienie do powiek - paletaModa na kolory cieni na naszych powiekach potrafi się zmienić z dnia na dzień, jednakże pewne trendy stają się kultowe nie bez powodu i tak też sytuacja wygląda w przypadku matowych cieni. Chcąc zakupić takie cienie mamy do wyboru dwie opcje: albo kupić cienie w paletce, albo pojedynczo. Najlepszym sposobem na to, aby ułatwić sobie makijaż oka jest zakup paletki. Dzięki swojej popularności są obecnie bardzo łatwo dostępne, dlatego zarówno w drogeriach, jak i w sklepach online bez problemu znajdziemy cieliste matowe cienie do powiek – paleta jest szczególnie polecana, ponieważ nie dość, że płacimy znacznie niższa kwotę za kilka cieni niż w przypadku kupowania ich pojedynczo, to jeszcze od razu mamy dopasowane do siebie odcienie, które zawsze będą ze sobą współgrały na oczach. Matowe cienie do powiek właśnie w cielistych odcieniach mają jeszcze inne zalety dzięki którym stały się tak popularne. Za sprawą tego, że są to cienie matowe nierzadko możemy z powodzeniem używać się także do konturowania naszej twarzy. Oznacza to, że jedną paletką zrobimy praktycznie cały makijaż przy tym zaoszczędzając na zakupie bronzera.

To, czy wybierzemy paletę o ciepłych odcieniach, czy może tych zimniejszych zależy już tylko od nas. Pamiętajmy jednak, że osoby z jasną karnacją powinny wybierać te zimniejsze odcienie, a z ciepłą, analogicznie – jaśniejsze. Tak dobrane cienie lepiej będą podkreślały naszą urodę, a my unikniemy potencjalnych wpadek.