Warsztaty na Wielkanoc w przedszkolu

Informacje o wszystkim

Warsztaty na Wielkanoc w przedszkolu

25 października 2017 Usługi 0

Wielkanoc to wyjątkowe święto dla katolików – dla wielu jedno z ważniejszych w roku. Jest to okazja do spędzenia czasu z bliskimi i wspólne kultywowanie tradycjom związanym z uroczystościami. Podobnie jak na Boże Narodzenie, najbardziej Wielkanocy oczekują dzieci. Jak możemy zachęcić je do obchodzenia Świąt Wielkiej Nocy?

Pomysły na przeprowadzenie warsztatów wielkanocnych

warsztaty wielkanocne w przedszkoluOpiekuni przedszkolni muszą wykazywać się wielką kreatywnością, wymyślając ciągle nowe zabawy z okazji różnych wydarzeń. Z okazji Wielkanocy najczęstszym pomysłem na zajęcia w przedszkolu jest oczywiście malowanie pisanek. Dzieci uwielbiają tworzyć, dlatego jest to dla nich wspaniała zabawa, której oczekują cały rok. Gdy mamy na celu bardziej szczegółowe zainteresowanie dziecka tematem Wielkiej Nocy, warto wprowadzić motywy, które może narysować na pisankach z krótkim objaśnieniem ich pochodzenia – na przykład baranek czy zajączek. Innym pomysłem na warsztaty wielkanocne w przedszkolu jest szukanie ukrytych jajek wielkanocnych, w których znajduje się coś smacznego. Prowadzący chcąc bardziej zainteresować dzieci tematem Wielkanocy, mogą na warsztaty przebrać się za zajączka lub baranka. Wielkanoc to również czas wiosenny, w którym przyroda budzi się do życia. Dobrym pomysłem jest przygotowanie wiosennych wierszyków czy zrobienie warsztatów plastycznych o tej porze roku. Możemy również zorganizować warsztaty kulinarne, na których przygotujemy proste dania Wielkanocne takie jak sałatka jarzynowa. 

Przeprowadzenie warsztatów wielkanocnych jest dobrym pomysłem. Gdy jesteśmy rodzicami, a w przedszkolu naszego dziecka nie przewiduje się ich przeprowadzenia, warto zaproponować pracownikom przedszkola te pomysły lub samemu zdecydować się na gościnne poprowadzenie zajęć. Dzieci będą zachwycone.