Wielopiły i obrzynarki

Informacje o wszystkim

Wielopiły i obrzynarki

16 lutego 2019 Przemysł i produkcja 0

 

Istnieje wiele maszyn, które używane są w zakładach stolarskich do obróbki drewna. Zazwyczaj posiadają one określone specyfikacje i funkcje. Takimi urządzeniami są na przykład wielopiły i obrzynarki. Są one głównym wyposażeniem wszelkich zakładów tego typu. Jeszcze niedawno były one dostępne w osobnych egzemplarzach, jednak teraz jesteśmy w stanie wyposażyć się w oba te urządzenia, połączone w jedną maszynę.

Obrzynarka i wielopiła w jednym

wielopiła obrzynarkaObie te maszyny wykorzystywane były do obróbki drewna, w zakładach stolarskich. Jednak wielopiła obrzynarka, to maszyna, która może być wykorzystana zarówno do dwustronnego obrzynania desek, jak i do produkcji szerokiej gamy produktów. Wszystko dzięki połączeniu dwóch maszyn w jedną. Może być ona dobrana odpowiednio do zapotrzebowania użytkownika. Ważnym i zarazem głównym elementem doboru urządzenia jest moc jego silnika. Im większa, tym praca zakładu będzie wydajniejsza. I tu należy się dobrze zastanowić. Jest to bowiem maszyna, która umożliwi nam obróbkę drewna, nawet jeżeli zajmujemy się tą czynnością tylko hobbistycznie. Jest to więc idealny wybór dla profesjonalnych, jak i amatorskich stolarzy. Jednak o tym, która wielopiła obrzynarka będzie dla nas lepsza, zadecyduje właśnie moc jej silnika. Jest to głównie urządzenie do obrzynania cienkich desek, sporadycznie jest przeznaczona do rozcinania balików, o niewielkich przekrojach. W takich przypadkach, silnik o mniejszej mocy będzie dla nas odpowiedniejszy. Natomiast o kupnie tego urządzenia z większą mocą, mogą zastanawiać się profesjonalne zakłady stolarskie, które pracują z grubszym drewnem, nad większymi projektami.

Jednak niezależnie od wyboru, każdy użytkownik wielopiły i obrzynarki w jednym, na pewno będzie zadowolony. Znacząco zwiększa ona wydajność, a także szybkość pracy zakładu, gwarantując zachowanie wysokiej jakości, obrabianego przez nas drewna.