Wózek półkowy w magazynie

Informacje o wszystkim

Wózek półkowy w magazynie

30 października 2017 Przemysł i produkcja 0

 

Wózek półkowy to taki wózek, który ma zamontowane nawet kilka półek na których układa się różnorodne towary. Najlepiej takiego wózka używać przy przewożeniu towarów różnego rodzaju, wtedy nie pomyli się nam ich segregowanie i układanie na półkach docelowych w magazynie.

Zastosowanie wózków półkowych w wielkich magazynach

wózki półkowe do magazynuWózek półkowy znajduje zastosowanie w magazynach o różnorodnym towarze. Można na nim przewozić przedmioty rozmaitego zastosowania i jednocześnie odpowiednio je segregować. Ma to o tyle znaczenie, że przy segregacji mógłby powstać chaos, jeśli wrzucalibyśmy do zwykłego wózka przedmioty zupełnie z sobą nie związane. Wtedy, przy układaniu na półkach w magazynie mogłoby dochodzić do niepotrzebnej straty czasu przy szukaniu przedmiotów tego samego zastosowania, lub wracaniu z tymi przedmiotami do odpowiednich dla niego półek magazynowych. Wszelkie wózki półkowe do magazynu są niezbędne, aby taki chaos wykluczyć już na etapie segregacji. Wózek półkowy jest zrobiony ze spawanej konstrukcji stalowej, malowanej proszkowo. Jego powierzchnia półkowa – to płyty drewnopodobne, bardzo wytrzymałe na znaczne obciążenia. Może posiadać schody montowane na siłownikach, lub na stałe. Koła takich wózków posiadają precyzyjne łożyska kulkowe, przez co wózek jest łatwy i lekki w pchaniu – jeśli jest obciążony towarem. Bieżnik kół wykonuje się z gumy termoplastycznej. Posiada on także osłony przeciwwłókienne oraz osłony stopy. Najczęściej kół jest cztery, z czego dwa są obrotowe i z hamulcem, a dwa są stałe.

Takie wózki posiadają wysoką odporność na mechaniczne uszkodzenia, co jest bardzo ważne szczególnie wtedy, gdy jest przewożona na nich duża ilość towarów różnego pochodzenia. Każdy duży magazyn powinien posiadać takie wózki do transportu i układania towarów.