Wprowadzanie substancji bezpośrednio do skóry właściwej

Informacje o wszystkim

Wprowadzanie substancji bezpośrednio do skóry właściwej

9 stycznia 2018 Zdrowie i medycyna 0

 

W medycynie estetycznej korzysta się z wielu różnych zabiegów, które mają poprawić kondycję skóry. Z zabiegów tych korzysta się też w dermatologii. Może zdarzyć się, że specjalista dermatolog zaleci zastosowanie konkretnego zabiegu kosmetycznego czy zabiegu medycyny estetycznej.

Różne metody mezoterapii: igłowa i bezigłowa

mezoterapia szczecinTakim zabiegiem może być np. mezoterapia. Nazwa tego zabiegu może wydawać się tajemnicza, ale nie należy się obawiać – jest to zabieg niechirurgiczny. Polega on na tym, że do skóry właściwej wprowadza się różne substancje. Mogą to być substancje odżywcze lub substancje lecznicze – w zależności od tego, jakie jest wskazanie do wykonania zabiegu mezoterapii. Inną nazwą tego zabiegu jest intradermoterapia. Ogólnie mezoterapię można podzielić na dwa zasadnicze rodzaje. Pierwszym z nich jest mezoterapia szczecin igłowa – jak sama nazwa wskazuje, wykorzystuje się tutaj cienką igłę, za pomocą której wprowadza się określone substancje do skóry właściwej. Pomimo tego że zabieg ten jest praktycznie bezbolesny, to niektórzy boją się igieł i wolą skorzystać z drugiej metody, czyli mezoterapii bezigłowej. W tej metodzie wykorzystuje się zjawisko elektroporacji. Za pomocą prądu elektrycznego rozszerza się pory skórne, przez które mogą przedostać się substancje. W niektórych przypadkach stosuje się też takie techniki jak sonoforeza czy jonoforeza. Wskazań do wykonania mezoterapii jest naprawdę wiele. Na pewno należy tu wyróżnić profilaktykę przeciwzmarszczkową.

Tu wykorzystuje się substancje o działaniu przeciwzmarszczkowym i wprowadza je wgłąb skóry właściwej. Jeśli skóra jest zwiotczała, przeciążona to także można zastosować mezoterapię. To samo dotyczy rozstępów czy cellulitu – mezoterapię wykonuje się nie tylko na skórze twarzy, ale na całym ciele – również przy pierwszych oznakach łysienia.