Wrażliwość zawiesi na uszkodzenia mechaniczne

Informacje o wszystkim

Wrażliwość zawiesi na uszkodzenia mechaniczne

5 października 2017 Transport 0

Wybierając zawiesia pasowe, należy zwrócić szczególną uwagę na ich cechy charakterystyczne. Niektórych zawiesi nie można stosować do podnoszenia czy przenoszenia poszczególnych ładunków. Jedną z cech jest wrażliwość zawiesi na uszkodzenia mechaniczne.

Rękawy ochronne i kątowniki do zabezpieczania zawiesi

pasy transportowe z lubuskiegoNiektóre zawiesia nie są odporne na działanie związków zasadowych. Warto dowiedzieć się też, czy zawiesia pasowe są zdolne do pracy w temperaturze do 100 stopni Celsjusza. Podatność na uszkodzenia mechaniczne jest tutaj bardzo ważna. Wynika to z faktu, że czasem przenoszone są ładunki o ostrych zakończeniach. Ostre krawędzie mogłyby uszkodzić zawiesia pasowe, jeśli te zostaną źle dobrane do danego materiału. Na szczęście producenci zawiesi pasowych mają do zaoferowania wiele różnych akcesoriów, które są w stanie zabezpieczyć zawiesia pasowe w trakcie przenoszenia ładunków np. o ostrych krawędziach. Takie pasy transportowe z lubuskiego mogą być zabezpieczone rękawami ochronnymi albo specjalnymi kątownikami. Jeśli chodzi o rękawy ochronne, to te mają kształt tuby. To właśnie w tej tubie zawiesia pasowe mogą swobodnie się przemieszczać w czasie podnoszenia ładunków. Nie ma ryzyka uszkodzenia zawiesi pasowych. Najczęściej zawiesia pasowe są uszkadzane wtedy, kiedy dojdzie do przeciążenia albo w miejscach przeciążenia znajduje się ostra krawędź, która może zniszczyć zawiesie. Zawsze należy usuwać wszelkie zabrudzenia na zawiesiach pasowych, które mogą doprowadzić do ich pękania.

Kiedy sprawdzamy stan zawiesi pasowych, musimy zwrócić uwagę na to, czy występują jakiekolwiek zgrubienia ścięgien. Pojawić mogą się też wystające nitki, przetarcia. Uszkodzenie zawiesia oznacza jednocześnie ograniczenie wytrzymałości. Takie uszkodzone zawiesie należy jak najszybciej wycofać z użytkowania.