Wybieramy listwy przysufitowe

Informacje o wszystkim

Wybieramy listwy przysufitowe

9 czerwca 2019 Wnętrza i meble 0

O tym, jak duże znaczenie mają elementy wykończenia wnętrza w postaci listew, zarówno tych przypodłogowych, jak i przysufitowych wie ten, kto przez kilka miesięcy czy nawet lat po zakończeniu remontu musiał oglądać niedokończoną pracę w tej kwestii. Nieestetyczne połączenie podłogi ze ścianą lub ściany z sufitem może skutecznie odebrać cały urok wnętrzu.

Jakie listwy przysufitowe wybrać?

proste listwy przysufitoweListwy wykończeniowe mają bardzo ważne zadanie do spełnienia w każdym pomieszczeniu. W przypadku listew przypodłogowych ich zadaniem jest ukrycie brzydkiej szczeliny dylatacyjnej, natomiast listwy przysufitowe maskują wszelkie nierówności na granicy dwóch kolorów i powierzchni. W sklepach mamy ogromny wybór tego typu elementów, dlatego czasem możemy się pogubić w rozważaniu, co do czego będzie pasowało. Otóż, pierwszym i chyba najważniejszym kryterium wybory listew przysufitowych jest ich szerokość, dobierana odpowiednio do wysokości pomieszczenia. Jeśli nasze wnętrza są wysokie i przekraczają 2,5 metra, wówczas wybierajmy te zdecydowanie szersze elementy, które ocieplą wnętrze i ukryją dysproporcje w pomieszczeniu. Najniższe listwy wybierajmy wtedy, gdy zamierzamy je zamontować w małych, niskich pomieszczeniach, na przykład tych zaadaptowanych ze strychu. Kolejnym kryterium jest styl listew i wnętrza, w którym mają się znaleźć. Proste listwy przysufitowe sprawdzą się w pomieszczeniach urządzonych w nowoczesnym stylu lub tam, gdzie kolejny dekoracyjny element mógłby sprawić, że ozdób byłoby już zdecydowanie za dużo.

Listwy wykończeniowe to element niezbędny do prawidłowego i estetycznego urządzenia wnętrza. Pozwala zamaskować nieestetyczne łączenia i nierówności powierzchni. Wybór odpowiedniego wariantu jest ściśle uzależniony od specyfiki wnętrza, a także stylu, w jakim zostało urządzone.