Wytrzymały radiotelefon baofeng

Informacje o wszystkim

Wytrzymały radiotelefon baofeng

8 sierpnia 2018 Rozrywka 0

Na budowie rozmiarów tak pokaźnych jak nasza, koordynacja między zespołami budowlanymi zwykle potrafi znacznie przyśpieszyć prace, tak jak jej brak całkowicie ją zastopować. Jako kierownik budowy, musiałem nieraz być dosłownie w kilku miejscach naraz, by móc dokładnie przekazać pracownikom, co mają w danym momencie robić.

Radiotelefon dla budowlańca

baofengCzęsto zdarzało się, iż z braku czasu nie mogłem danej ekipie przekazać nowych wytycznych, co zakłócało prace i powodowało opóźnienia, nie mówiąc już o niezadowoleniu samych pracowników, muszących dostosować się do tempa innej ekipy. Pomyślałem więc, że dobrym pomysłem będzie zaopatrzenie brygadzistów w krótkofalówki. Takie rozwiązanie stosowali już koledzy z ochrony budowy, komunikując się między sobą nawet na duże odległości bez problemów. Poradziłem się więc kierownika ochroniarzy, który polecił mi krótkofalówkę baofeng, jaką sam używał. Nie było to zbyt skomplikowane urządzenie, i nie posiadało wielu funkcji, które mogłyby zmylić użytkownika całkowicie nieobeznanego z obsługą takiego sprzętu. Było proste, wygodne w używaniu i niewielkie, a z drugiej strony posiadało odporną konstrukcję, co w naszych warunkach było bardzo przydatne, gdyż delikatne urządzenia łatwo mogą ulec uszkodzeniu czy zniszczeniu na placu budowy. Krótkofalówki z tej serii miały fabrycznie zaprogramowane kanały, więc wystarczyło wyjąć je z pudełka, włączyć i wybrać kanał, by móc zacząć ich używać.

Ich prostota i nieskomplikowana budowa okazały się ogromnym plusem, szczególnie dla tych członków załogi, którzy wcześniej nie mieli styczności z takimi urządzeniami. Mimo niskiej ceny, sprawdziły się doskonale w ciężkich warunkach. Od czasu ich wprowadzenia, problem z koordynacją ekip budowlanych zniknął całkowicie.