Zakup komory lakierniczej

Informacje o wszystkim

Zakup komory lakierniczej

3 stycznia 2018 Przemysł i produkcja 0

Komory lakiernicze są przeznaczone do malowania samochodów. Można tam malować także meble, czy inne przedmioty, wymagające dokładnego położenia farby na ich powierzchni. Jest to bardzo wygodne i funkcjonalne pomieszczenie, które jednocześnie wymaga stosowania odpowiedniej wentylacji w środku.

Producenci komór lakierniczych

komora lakiernicza - producentProdukcja tego typu pomieszczeń wymaga od ich twórców nie tylko dokładności, ale także poświęcenia tyle czasu na ich wykonanie, ile jest to konieczne. Tu niczego nie można robić „na szybko”. Każde pomieszczenie z przeznaczeniem do użytku dla lakierników samochodowych powinno być szczelne oraz powinno posiadać odpowiednią wentylację. Jeśli jej nie ma, nie można malować w nim samochodów. Każda komora lakiernicza – producent stara się ją przygotować w taki sposób, aby można było dokładnie malować w niej różne przedmioty oraz aby chroniła ona samego lakiernika. Najczęściej taką komorę instaluje się (lub ustawia) w miejscu, gdzie są blisko drzwi. Daje to dodatkową opcję, która wpływa na dokładniejszą wentylację samego pomieszczenia. Często warsztaty samochodowe montują takie komory u siebie, aby być bardziej konkurencyjnymi do innych warsztatów samochodowych, które oferują klientowi jedynie naprawy mechaniczne. Wiadomo przecież, że nawet jak coś się zepsuje w aucie, często jest tak, że równocześnie potrzebne jest malowanie uszkodzonych (często zardzewiałych) elementów karoserii samochodowej. Jeśli klient ma do wyboru taki warsztat, zapewne z niego skorzysta.

Równocześnie, warsztaty samochodowe bez komór lakierniczych, nie mogą świadczyć usług malowania, czy jakichś poprawek. Wtedy ich konkurencyjność spada, co może z kolei przedłożyć się na dochody samego warsztatu. Warto zatem zastanowić się na ewentualnym zakupem takiej komory dla swego warsztatu.