Zastosowanie olejku eukaliptusowego

Informacje o wszystkim

Zastosowanie olejku eukaliptusowego

30 czerwca 2018 Zdrowie i medycyna 0

Początkowo właściwości eukaliptusa były bardzo niedocenione i dopiero z biegiem czasu zaczęto uważniej mu się przyglądać. Okazało się, że poza właściwościami aromaterapeutycznymi posiada także szereg innych doskonale wpływających na naszą skórę i nie tylko!

Szerokie działanie olejku eukaliptusowego

olejek eukaliptusowyDzisiaj jego działanie jest chyba znane każdemu i nie sposób z marszu wymienić wszystkich jego zalet oraz zastosowań bowiem te zdają się nie mieć końca. Olejek eukaliptusowy działa bowiem nie tylko antybakteryjnie czy antyseptycznie, ale również przeciwzapalnie, rozkurczowo. Otrzymuje się go ze świeżych liści eukaliptusa i dodaje do maści i kremów. Co więcej znajduje się on w płynach do płukania ust oraz inhalatorach. Doskonale sobie bowiem radzi z kaszlem, katarem, astmą, bólem gardła, oraz przy zapaleniach zatok i oskrzeli. Jego lecznicze właściwości sprawiają także, że zabija grzyby, wirusy, działa przeciwobrzękowo. Nie musimy jednak kupować poszczególnych i różnorodnych produktów z dodatkiem olejki eukaliptusowego, ponieważ jest on dostępny w „surowej” formie, właśnie w postaci olejku. Dzięki temu nie tylko oszczędzamy pieniądze, ale również mamy kontrolę nad jego ilością zastosowaną przy leczeniu. Osoby cierpiące na astmę mogą wetrzeć dwie lub jedną kropelkę olejku w szyję i klatkę piersiową dzięki czemu od razu poczują ulgę, natomiast ci, którzy zmagają się z zatokami mogą wlać pięć kropelek do misi z gorącą wodą i zacząć wdychać opary.

Szerokie zastosowanie olejku sprawia, że przydaje się on naprawdę w wielu aspektach naszego życia. Sprawia to, że nie jesteśmy zmuszani do kupowania nierzadko droższych niż olejek produktów zawierających go w swoim składzie. Mamy kontrolę zarówno nad jego ilością w stosowaniu, jak i tym samy działaniem.