Zastosowanie pasów unieruchamiających

Informacje o wszystkim

Zastosowanie pasów unieruchamiających

7 kwietnia 2022 Zdrowie i medycyna 0
mocne pasy unieruchamiające dla pacjentów

Wszelkiego rodzaju placówki muszą być wyposażone w specjalistyczny, atestowany sprzęt medyczny. Wszystko dlatego, iż stanowi to gwarancję jego bezpieczeństwa użytkowania. Jednocześnie, to dodatkowa pewność, iż poszczególne przybory, czy urządzenia będą sprawdzać się niezawodnie w swojej funkcji. Jest to kluczowe tak samo podczas rehabilitacji, procesu leczenia, jak również diagnozy. W każdym obiekcie nie może zabraknąć także oprzyrządzenia, które odpowiada za bezpieczeństwo personelu i pacjentów. Co do niego należy?

 Pasy unieruchamiające – kiedy należy z nich skorzystać?

Jeśli chodzi o placówki medyczne, zarówno te, które zajmują się kwestiami zdrowia fizycznego, ale również tymi, które zajmują się kwestiami psychicznymi, podstawą jest stworzenie warunków, które pozwolą na otoczenie poszczególnych osób odpowiednią opieką. Niestety, w poszczególnych przypadkach pacjenci mogą przejawiać agresywne zachowanie. Dlatego tak ważne są mocne pasy unieruchamiające dla pacjentów. W szczególności ma to miejsce na SOR-ze, gdzie trafiają osoby pod wpływem narkotyków, alkoholu, czy wypadków. Tak samo substancje psychoaktywne, jak też urazy głowy, połączone z zanikami pamięci, mogą prowadzić do zaburzenia percepcji i pojmowania rzeczywistości. Dlatego niezbędne jest podjęcie działania, które zapewni innym pacjentom, jak też personelowi bezpieczeństwo.

W wielu przypadkach pasy unieruchamiające wykorzystuje się także w sytuacji, gdy pacjent może stanowić bezpośrednie zagrożenie dla własnej osoby. W szczególności, gdy są sygnały ku temu, iż dana osoba byłaby skłonna targnąć się na własne życie. Pasy te zapewniają pewien zakres ruchów, jednak uniemożliwiają ich samodzielne rozpięcie przez pacjenta. To przekłada się na bezpieczeństwo w placówkach medycznych.

Więcej na: https://master-clean.pl/