Zastosowanie rękawiczek dzianych w wielu pracach

Informacje o wszystkim

Zastosowanie rękawiczek dzianych w wielu pracach

28 marca 2019 Przemysł i produkcja 0

Do wykonywania wszystkich rodzajów prac manualnych potrzebna jest odpowiednia ochrona dłoni przed skaleczeniem lub cięższym urazem. Najbardziej popularnymi rękawicami, wykorzystywanymi w przemyśle, pracach warsztatowych czy innego rodzaju robotach manualnych są rękawiczki typu dzianego. Dzięki ich specyfice prace manualne mogą być dobrze wykonane, a rękawiczka nie krępuje ruchów i nie ogranicza chwytności. 

Rękawiczka dziana chroniąca rękę przed skaleczeniem  

Rękawiczki dzianeRękawiczki tego typu mogą dzielić się na wiele podtypów. Jedne z nich (nieposiadające zwartej warstwy powlekanej), mogą być stosowane w lżejszych zawodach i pracach. Wiele z tego typu ochronników dłoni sprawdza się w zakładach produkcyjnych, przy taśmach czy stanowiskach, gdzie mamy do czynienia z produkcją detali i innych towarów. Rękawiczki dziane są także bardzo popularnym elementem ochrony rąk w warsztatach i innych tego typu miejscach. Dzięki warstwie powlekanej specjalnym materiałem nie niszczą się i nie powodują dyskomfortu podczas prac manualnych. Rękawice nakrapiane i powlekane zwiększają chwytność dłoni i nie powodują uczucia ślizgania się jej podczas pracy. Dlatego są popularnym elementem ochronnym dłoni podczas prac mechanicznych, hydraulicznych czy wielu innych. Część chwytna rękawic jest wykonana w bardzo staranny sposób, co zmniejsza ryzyko rozerwania rękawiczki podczas intensywnego jej użytkowania.

Rękawiczki dziane są sprzedawane przez hurtownie BHP oraz sklepy detaliczne. Ich popularność jest także widoczna u majsterkowiczów, którzy wykonują prace domowe itp. Dzięki użytkowaniu powlekanych rękawiczek dzianinowych możliwe jest ograniczenie brudzenia się rąk podczas kontaktu ze smarami czy olejami. Ręce są także chronione przed innymi substancjami groźnymi dla skóry.